Dallas klonil kljub štirim golom Pavelskega

RTV Slovenija 03.05.2023  |  T. J.

Konferenčni polfinale Lige NHL se je začel z gostujočima zmagama. Na Vzhodu je Florida s 4:2 slavila v Torontu, na Zahodu pa je Seattle dobil podaljšek z Dallasom (4:5).

Seattle, od pretekle sezone novo moštvo v NHL-u, je v letu dni napravil velik preskok in v prvem krogu izločil lanskega prvaka Colorado. Odločilni gol je v Dallasu padel po 12 minutah podaljška, ko je za Kraken zadel Yanni Gourde. Dodatni igralni čas je izsilil Joe Pavelski z golom v 53. minuti. Kapetan zvezd je tudi predtem zabil vse domače zadetke. Uspešen je bil v 3., 13. in 50. minuti. Z 38 leti in 295 dnevi je postal najstarejši igralec s štirimi goli na eni