Florida presenetila Toronto, Seattle do zmage po podaljšku

SiolNET 03.05.2023  |  R. P., STA

Hokejisti Floride Panthers so dobili prvo tekmo polfinala končnice v severnoameriški ligi NHL proti Toronto Maple Leafs. Panterji so bili v gosteh boljši s 4:2. Prvo tekmo polfinala zahoda je prav tako v gosteh proti Dallas Stars dobilo moštvo Seattle Kraken. Odločilni gol je dosegel Yanni Gourde po 12 minutah podaljška.

Liga NHL, 1. maj Florida nadaljuje sijajno serijo v končnici. Potem ko so varovanci Paula Mauricea po sedmih tekmah izločili rekordno in prepričljivo najboljšo ekipo rednega dela Boston Bruins, so tokrat na prvi tekmi na kolena spravili še javorove liste. Četrtopostavljeno moštvo iz Toronta je po začetnem zaostanku z 0:2 v drugi tretjini izenačilo z zadetkoma Matthewa Kniesa (29.) in Michaela Buntinga (35.), a je Carter Verhaeghe (38.) še pred iztekom drugega dela