Haaland novi strelski rekorder Premier lige, Man City pa na vrhu

RTV Slovenija 03.05.2023  |  To. G.

V 70. minuti je Erling Haaland spodkopal žogo in jo neubranljivo poslal v mrežo za svoj 35. prvenstveni gol. 22-letni Norvežan je postal najboljši strelec v zgodovini Premier lige! Manchester City je s 3:0 odpravil West Ham in se vrnil na vrh lestvice.

Prva majska nogometna sreda v Angliji je prinesla dve zaostali tekmi 28. kroga, ob čemer je bila pozornost uperjena v soočenje Manchester City – West Ham. Po torkovi zmagi Arsenala s 3:1 na londonskem derbiju s Chelseajem na zadnji tekmi rednega 34. kroga so se topničarji za 24 ur vrnili v vodstvo v angleškem nogometnem prvenstvu. Pritisk nujne zmage je hromil branilce naslova v prvem polčasu tekme z West Hamom, ki pa v nadaljevanju ni zdržal ofenzive meščanov. V