Davis je bil tokrat nerešljiva uganka za Golden State

SiolNET 03.05.2023  |  R. P., STA

Košarkarji Los Angeles Lakers so dobili prvo tekmo konferenčnega polfinala v končnici lige NBA proti Golden Statu. Jezerniki so v gosteh slavili s 117:112. Na edini preostali današnji tekmi so New York Knicks izenačili serijo proti Miami Heat na 1:1 v zmagah, potem ko so na domačem parketu slavili s 111:105.

Liga NBA, 1. maj Jezerniki so na prvi polfinalni tekmi razliko ustvarili v tretji četrtini, v zadnji pa povedli celo za 14 točk (112:98), a so se domači na krilih glasnega občinstva v San Franciscu v zadnjih minutah vrnili ter se približali možnosti zmage. Met za podaljšek je tik pred koncem zgrešil Jordan Poole, na drugi strani pa je bil po minuti odmora s črte prostih metov natančen Dennis Schröder in zapečatil usodo bojevnikov na prvi tekmi. Foto: Guliverimage