Lakersi pravočasno ustavili nalet Golden Stata

RTV Slovenija 03.05.2023  |  Tilen Jamnik

Težko pričakovano serijo polfinala Zahodne konference med Golden Statom in Lakersi so z gostujočo zmago začeli košarkarji iz Los Angelesa, ki so v San Franciscu slavili s 117:112.

Gostje, ki so v prvem krogu izločili Memphis, so šest minut pred koncem povedli za 14, toda sledil je delni izid domače vrste 14:0. Steph Curry je, ko je do konca ostala še dobra minuta in pol, z natančnim metom izza črte izenačil. Toda prvaki, ki so v uvodnem krogu končnice prav tako igrali proti tekmecu iz Kalifornije, Sacramentu, ki so ga ugnali po sedmih tekmah, zatem niso več zadeli. D'Angelo Russell je s polaganjem vrnil Lakerse v vodstvo, na drugi strani pa